מרצה בכירה

גב' גילית וייס קלמנוביץ

מרצה בכירה
דוא"ל
Gilit.Weiss-Kalmanovich@biu.ac.il
משרד
בניין קורט 1004, משרד 002
תחומי עניין

גב' גילית וייס קלמנוביץ הצטרפה לסגל היחידה לאנגלית כשפה זרה בשנת 2003. היא מלמדת קורסים להוראת השפה האנגלית לתואר הראשון ולתואר שני ומשמשת רכזת האנגלית במערך התוכניות הייעודיות – מל"י, במדור לזרועות הביטחון והקמפוס החרדי.

  קורות חיים

  גב' גילית וייס קלמנוביץ השלימה את תאריה באוניברסיטת בר־אילן, תואר הראשון בספרות אנגלית ותואר שני בספרות משווה. בשנת 2016 החלה את לימודיה לתואר שלישי באוניברסיטת בן־גוריון בהיסטוריה של עם ישראל. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת ביהודי וילנה בין שתי מלחמות עולם ובדוקטור מרק־מאיר דבורז'צקי כמייצג הקהילה. כדור שלישי לשורדי שואה, רואה וייס קלמנוביץ חשיבות עליונה בשימור זיכרון השואה ובהנצחת החיים היהודים לפניה.

  בשנת 2021 זכתה וייס קלמנוביץ בפרס הפקולטה למדעי הרוח ורקטור אוניברסיטת בר־אילן אל הצטיינות בהוראה.

  מחקר

  אני רואה את הסטודנטים והסטודנטיות שלי כשותפים מלאים בשיעור. השיעורים מותאמים לקבוצות השונות ולסטודנטים המשתתפים ומשולבים בעבודה עם פלטפורמות דיגיטליות המעשירות את הלימוד ומאפשרות חשיפה למיומנויות השונות – דיבור, קריאה, כתיבה ושמיעה. כך הם יכולים ללמוד בקצב המותאם להם ולעבוד על הדרוש שיפור באופן אישי וחווייתי. אני רואה חשיבות גדולה בקשר האישי עם הסטודנטים ומלווה אותם גם בין השעורים, לפעמים אף נוגעת בחייהם האישיים ובאתגרים העומדים בפניהם לא רק בהתמודדות עם הקורס באנגלית.

  לימודי השפה האנגלית חשובים במיוחד מכורח החיים בכפר הגלובלי והפעילות בו הן ברמה האישית והן ברמה האקדמית. נוסף על כך, הלימודים בקורסי האנגלית מקנים ידע ואימון רב בקריאה ובכתיבה אקדמיים ומוקדשים גם לשיפור הדיבור תוך מתן דגש במצגות אקדמיות. הסטודנטים והסטודנטיות שלנו מסיימים את הקורסים מצוידים היטב להמשך החיים האקדמיים שלהם.

  תאריך עדכון אחרון : 15/01/2024