אודות היחידה

היחידה לאנגלית כשפה זרה – המפתח שלך לעולם האקדמי

לימודי אנגלית הם כלי חשוב ביותר לעתידך.

אמנם חובה על כל סטודנט וסטודנטית ללמוד אנגלית כשפה זרה ולרכוש בקיאות באנגלית במשך לימודיהם באקדמיה, ואולם יש לראות בחובה זו זכות. ידיעת האנגלית היום היא הכרחית בכל תחומי החיים, ידיעת האנגלית ברמה גבוהה היא תנאי בסיסי להשתלבות בשוק התעסוקה ועל אחת כמה וכמה בעולם האקדמי.

את הבסיס שרכשת באנגלית בטרם הגעתך לקמפוס שלנו – ישכלל סגל המרצים והמרצות המקצועי, המסור והקשוב של היחידה: הם יציידו אותך במיומנויות הדרושות כדי לגשת לשפע המידע הזמין היום בשפה האנגלית ובעיקר מידע אקדמי, מאמרים והרצאות; הם יקנו לך יכולת לנהל תקשורת מקצועית עם עמיתים ועם מוסדות אקדמיים בחו"ל וכך ייתנו בידך את המפתח שפותח את הדלת אל העולם האקדמי, תרתי משמע.

מחויבות להקניית אנגלית לכול

קורסי האנגלית ברמת התואר הראשון תואמים את דרישות המועצה להשכלה גבוהה ואת תוכנית הלימודים האירופית (CEFR) ללימודי אנגלית ומתמקדים בכל המיומנויות הלשוניות: דיבור, כתיבה, הבנת הנקרא והבנת הנשמע, בדגש על אנגלית אקדמית. קורסי האנגלית לתואר שני וקורסי האנגלית לתואר שלישי מפתחים ומשפרים את יכולות הכתיבה האקדמית ואת מיומנויות הדיבור ויאפשרו לך לפרסם מאמרים בכתבי־עת ולהציג רעיונות ומחקרים בכנסים בין־לאומיים.

היחידה ללימודי אנגלית כשפה זרה שואפת  להקנות לכל הסטודנטים והסטודנטיות שלומדים באוניברסיטת בר־אילן, בכל התארים ובכל התחומים, את מיומנויות השפה ברמה שתאפשר להם  לצעוד במסע האקדמי בהצלחה. מחויבות זו מקיפה גם סטודנטים וסטודנטיות המתמודדים עם אתגרים ייחודיים. בהתאם, היחידה שלנו מציעה קורסים המותאמים לליקויי שמיעה, שיעורי תגבור במרכז לקריאה ולכתיבה  ותמיכה לליקויי למידה בשיתוף מרכז חדד.

מקצוענות, מצוינות ויחס אישי

אל היחידה שלנו מגיעים סטודנטים וסטודנטיות מכל הפקולטות ומכל המחלקות – וכך נוצרת אצלנו קהילה רב־גונית שלומדת יחד באווירה טובה ובהפריה הדדית.

היחידה שלנו זכתה בפרס סגן הרקטור על הצטיינות בהוראה, על פי סקרי הוראה בקרב הסטודנטים והסטודנטיות. בין היתר, אנו זוכים לשמוע מהלומדים ביחידה עד כמה מועצם ביטחונם בזכות התרגול המתמשך והרציף של השפה האנגלית ובזכות יכולות הביטוי שהם מבססים להם. 

אנו מאחלים לך חוויה לימודית מהנה ביחידה לאנגלית כשפה זרה, כזו שתשפיע לטובה על עתידך, ומזמינים אותך לפנות אלינו בכל שאלה בעמוד צור קשר או בדלת הפתוחה שלנו בזום.